یونیورسیتی نیوز
کمک به هرآنچه می خواهید

تقویم آزمون کارشناسی ارشد 1400

تقویم کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

تقویم کنکور سراسری 1400

تقویم کنکور کاردانی فنی 1400

500 حرف باقیمانده
مهسا - کنکور تجربی

بابا برای چی الان می خواید توی این شرایط کنکور سراسری رو برگزار کنید آخخخخ

حرفاتو بزن

احتمال تعویق مجدد کنکور سراسری ۹۹

تعویق کنکور سراسری ۹۹ به دلیل کرونا : آیا احتمال تعویق دوباره کنکور سراسری ۹۹ وجود دارد

زمان برگزاری کنکور سراسری 99

وزیر آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری امتحانات نهایی خرداد 99 و زمان برگزاری کنکور سراسری 99 ، گفت: ما اردیبهشت را برای مرور درس‌ها و جمع‌بندی‌ درنظر می‌گیریم و بعد از پایان اردیبهشت، سه هفته برای برگزاری امتحانات نهایی نیاز داریم که تا هفته سوم خرداد طول می‌کشد و پایان دوره امتحانات نهایی خواهد بود. بعد از آن نیازمند سه هفته زمان برای آمادگی شرکت در کنکور هستیم و بنابراین سازمان سنجش می‌تواند دهه سوم تیرماه برای برگزاری کنکور آماده شود. اگر اتفاقات پیش‌بینی‌نشده‌ای رخ ندهد، زمانبندی ما این‌گونه است.

برگزاری امتحانات نهایی 99 با رعایت پروتکل ها

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه درباره نحوه برگزاری آزمون ها، تابع سیاست های وزارت بهداشت هستیم، ادامه داد: اگر در پایان دوره آموزشی مجال این باشد که با رعایت پروتکل ها آزمون ها را حضوری برگزار کنیم حتما این کار را انجام می‌دهیم و اولویت ما برگزاری حضوری امتحان هاست. معلم ها پنج ماه اول سال با دانش‌آموزان کار کرده اند و آنها سهم قابل توجهی در ارزیابی ها دارند.

تکلیف دانش‌آموزان کنکوری

حاجی‌میرزایی درباره بلاتکلیفی دانش‌آموزان کنکوری نیز توضیح داد و گفت: وضعیت دانش‌آموزان پایه دوازدهم اهمیت ویژه‌ای دارد و همه دانش‌آموزان پایه دوازدهم می دانند که معمولا بخش عظیمی از محتوا تا ۹۰ درصد قبل از عید آن تمام می شود و شروع سال جدید با مرور درس ها و تقویت یادگیری ها همراه است.

زمان برگزاری کنکور ۹۹ سراسری و زمان برگزاری امتحانات نهایی 99

وی درباره تاریخ کنکور 99 ادامه داد: ما اردیبهشت را برای مرور درس‌ها و جمع بندی‌ها درنظر می‌گیریم و بعد از پایان اردیبهشت، سه هفته برای برگزاری امتحانات نهایی نیاز داریم که تا هفته سوم خرداد طول می کشد و پایان دوره امتحانات نهایی خواهد بود. بعد از آن نیازمند سه هفته زمان برای آمادگی شرکت در کنکور هستیم. بنابراین سازمان سنجش می تواند دهه سوم تیرماه برای برگزاری کنکور آماده شود. اگر اتفاقات پیش بینی نشده ای رخ ندهد احتمالا زمانبندی ما اینگونه است.

برگزاری امتحانات نهایی 99 چگونه خواهد بود؟

وزیر آموزش و پرورش درباره گونگی برگزاری امتحانات نهایی 99 نیز گفت: می توانیم سالن های بزرگتری را اختصاص و فاصله را رعایت و هر پروتکلی مورد نیاز باشد برای آزمون حضوری اجرا کنیم. تاکید ما برگزاری حضوری امتحانات نهایی است. در نهایت اگر پروتکل ها اجازه برگزاری آزمون ها را ندهد ما به روش های دیگری هم فکر می کنیم.

با کنکور تا کنکور - ۲۲ / رئیس سازمان سنجش در خبرگزاری مهر خبر داد :

سوالات کنکور ۵ دقیقه پس از برگزاری هر آزمون در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد / کلیدهای آزمون ۳ روز پس از آزمون در اختیار داوطلبان قرار می گیرد

سئوالات آزمون سراسری امسال بلافاصله به مدت 5 دقیقه پس از برگزاری هر آزمون در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

رئیس سازمان سنجش در گفتگو با مهر عنوان کرد :

پویایی طرح ساماندهی کنکور وزارت علوم / تمرکز انرژی سازمان ها برای یک سنجش و چند پذیرش

دکتر عبدالرسول پورعباس گفت: طرح ساماندهی کنکور وزارت علوم مبتنی بر پویایی است و بهتر است برآیند تمامی انرژی ها را در جهت مصالح کشور قرار داده و این انرژی را ساماندهی کنیم تا امکان برگزاری چند بار آزمون در سال وجود داشته باشد.

رئیس سازمان سنجش خبر داد

دلیل به تعویق افتادن اعلام نتایج آزمون وکالت/ سازمان سنجش تنها مجری آزمون است

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره علت تعویق اعلام نتایج آزمون وکالت سال 92 گفت: مسئولیت هر نوع پاسخگویی و سیاستگذاری در زمینه آزمون وکالت برعهده کانون وکلای دادگستری است و هز زمان نتایج نهایی از سوی این نهاد اعلام شود ، سازمان سنجش نیز نتایج را منتشر خواهد کرد.

رئیس سازمان سنجش در جمع خبرنگاران خبر داد :

تمهیدات ویژه سازمان سنجش برای جلوگیری از تخلف و تقلب در کنکور ۸۶ / افزایش ۶ هزار نفری پذیرش دانشجو در کنکور ۸۶

رئیس سازمان سنجش در رابطه با امنیت کنکور 86 گفت: سازمان سنجش این قول را به داوطلبان می دهد که هیچ اتفاقی در رابطه با فروش سئوالات آزمون نیفتاده است. طی جلساتی با وزارت کشور ، با نیروی انتظامی نیز برای بالا بردن امنیت هماهنگیهای لازم به عمل آمده است.

با کنکور تا کنکور - ۶۲ / رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگوی اختصاصی با مهر:

سوالات کنکور بلافاصله پس از برگزاری آزمون در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد / حفظ شماره داوطلبی ضروری است

سوالات آزمون سراسری بلافاصله پس از برگزاری آزمون هر گروه آزمایشی در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان می توانند از طریق سایت سئوالات مربوط به گروه آزمایشی خود را مشاهده کنند. در ضمن سازمان سنجش تأکید می کند شماره داوطلبی توسط داوطلبین تا اعلام نتایج حفظ شود.